Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób zdobyć ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Posted on 22/06/2018 12:09am

Kwartalne rozliczenie podatku ma mnóstwo zalet, jedną z nich jest możliwość zatrzymania pieniędzy, jakie w trakcie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacać na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza mnogość wartościowego czasu, w szczególności jeśli przedsiębiorca osobiście prowadzi księgowość. Aby być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, wypada złożyć pismo w stosownym urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.


kasa fiskalna
Pożądane byłoby pamiętać o terminie, albowiem przejście na podatek kwartalny (więcej informacji znajdziesz tu) jest dopuszczalne jedynie raz w roku - należy to uczynić do 20 lutego. Jednakże nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody liczenia podatku nie mogą wybrać podatnicy, którzy w kwartale dokonali zakupu towarów „wrażliwych”, innymi słowy tych, które zostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie czy też rurach do gazociągów. Będzie to aczkolwiek możliwe, kiedy pełna kwota dostaw nie przejdzie 50 tysięcy złotych. http://cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-sklep-internetowy http://cenabiznesu.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnosci


Jednostki zajmujące się sprzedażą zdołają zdobyć ulgę na kupno kasy fiskalnej, jednakże aby tak było wypada realizować pewne skonstatowane warunki. Aby skorzystać z takiej ulgi podatnik musi wcześniej złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją i liczbie kas rejestrujących
kasa fiskalna
razem z miejscem ich używania. Co więcej należy rozpocząć ewidencjowanie w właściwym, obliczonym terminie, w którym kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, że realizują wskazane funkcje, kryteria i warunki. Następnym znaczącym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, jacy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych . Zdołają to być sklepy stacjonarne, a także internetowe, w związku z tym jeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu online oraz jesteś jego właścicielem - zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalną (rzecz jasna po spełnieniu uprzednio podanych warunków).

Tags: sprzedaż, podatek, zapłata