Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób zdobyć ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Posted on 21/10/2019 12:14pm

Kwartalne rozliczenie podatku ma mnóstwo zalet, jedną z nich jest możliwość zatrzymania pieniędzy, jakie w trakcie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacać na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza mnogość wartościowego czasu, w szczególności jeśli przedsiębiorca osobiście prowadzi księgowość. Aby być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, wypada złożyć pismo w stosownym urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.
kasa fiskalna
Pożądane byłoby pamiętać o terminie, albowiem przejście na podatek kwartalny (więcej informacji znajdziesz tu) jest dopuszczalne jedynie raz w roku - należy to uczynić do 20 lutego. Jednakże nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody liczenia podatku nie mogą wybrać podatnicy, którzy w kwartale dokonali zakupu towarów „wrażliwych”, innymi słowy tych, które zostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie czy też rurach do gazociągów. Będzie to aczkolwiek możliwe, kiedy pełna kwota dostaw nie przejdzie 50 tysięcy złotych.
Jednostki zajmujące się sprzedażą zdołają zdobyć ulgę na kupno kasy fiskalnej, jednakże aby tak było wypada realizować pewne skonstatowane warunki. Aby skorzystać z takiej ulgi podatnik musi wcześniej złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją i liczbie kas rejestrujących
kasa fiskalna
razem z miejscem ich używania. Co więcej należy rozpocząć ewidencjowanie w właściwym, obliczonym terminie, w którym kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, że realizują wskazane funkcje, kryteria i warunki. Następnym znaczącym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, jacy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnoscijeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu online oraz jesteś jego właścicielem - zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-sklep-internetowyarunków).

Tags: sprzedaż, podatek, zapłata