Wielu naszych przedsiębiorców prowadzi interesy z Niemcami i z tego powodu chce tam przenieść siedzibę spółki albo otworzyć jej biuro

Posted on 19/06/2018 7:12am

Niemiecki rynek jest bardzo zrównoważony i stale się rozwija. Duża grupa polskich właścicieli firm myśli o przeniesieniu tam swoich oddziałów.


broszury
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com


Obecnie jest to bardzo łatwe. Jedną z głównych przyczyn jest fakt, że oba kraje są członkami Wspólnoty Europejskiej.
Jeśli interesuje Cię rejestracja firmy w Niemczech to warto na ten temat porozmawiać z prawnikiem lub poszukać informacji w sieci: pomoc przy zakładaniu firmy w Niemczech. Aby rozpocząć działalność w RFN musimy ją zarejestrować w urzędzie, dostać numer identyfikacji podatkowej oraz otworzyć rachunek w banku. Mamy możliwość wyszukać jednostki pośredniczące w tym działaniu, także nie będziemy zmuszeni nawet pojechać do Niemiec, aby dopełnić wszystkich kwestii. Wobec tego nie musimy nawet odnająć biura, gdyż ta spółka udostępni nam swój adres, a pocztę będzie przesyłała na wskazany przez nas adres. Zatem jeżeli interesuje nas firma w Niemczech bez meldunku, to jest to do załatwienia.


rejestracja firmy w niemczech
Author: ING Group
Source: http://www.flickr.com


Rzecz jasna, jeżeli zarejestrujemy własną działalność w Niemczech - oferta, to będziemy zmuszeni płacić ich podatki. Procedura podatkowa różni się tam od tego jaki znamy w naszym kraju, zatem najrozsądniej oraz najkorzystniej będzie zatrudnić księgowość w Niemczech.


Spora liczba owych jednostek zatrudnia przynajmniej jednego pracownika, który rozumie po polsku albo po angielsku i będziemy mogli się z nim dogadać. Biuro wszystko nam podliczy i wyjaśni. Pomoże przy różnego rodzaju dokumentach związanych z opłatami oraz podatkami.

Tags: podatki